Kongres Technologii Chemicznej

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej ma zaszczyt zaprosić do udziału w *IX Kongresie Technologii Chemicznej TECHEM 2018*

który odbędzie się w dniach *3-7 września 2018 r.* w Gdańsku na terenie Politechniki Gdańskiej.

Kongres Technologii Chemicznej zwyczajowo gromadzi szerokie rzesze przedstawicieli środowisk gospodarczych oraz przedstawicieli środowisk akademickich. W naszym zamyśle ma być on płaszczyzną dyskusji naukowych, uzgodnień kooperacyjnych, spotkań biznesowych i towarzyskich, a także integrować środowisko technologiczne. Dlatego też zaproponowana przez nas formuła Kongresu jest wszechstronna, która z jednej strony umożliwia szeroką prezentację osiągnięć naukowych i ich praktycznych implementacji, z drugiej zaś będzie okazją do przedstawienia firm z branży technologicznej oraz ich praktycznych dokonań.

W ramach kongresu planowane są wykłady plenarne zaproszonych gości, a także prezentacje ustne i sesje plakatowe w pięciu tematycznych sekcjach:

*1. POZYSKIWANIE SUROWCÓW*

1a. Uzdatnianie surowca

1b. Pozyskiwanie alternatywnych surowców

1c. Woda i ścieki

*2. WYTWARZANIE PRODUKTÓW PODSTAWOWYCH*

2a. Rafinacja ropy naftowej i jej produktów, dodatki do paliw i olejów

2b. Nawozy

2c. Wielkotonażowe tworzywa polimerowe i dodatki pomocnicze

*3. WYTWARZANIE PRODUKTÓW SPECJALISTYCZNYCH*

3a. Produkty i tworzywa specjalistyczne

3b. Tworzywa konstrukcyjne i dodatki wspomagające