Zmarła Profesor Marianna Kalinowska-Zdun

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 25 października 2017 roku zmarła Prof. dr hab. Marianna Kalinowska-Zdun

Emerytowany nauczyciel akademicki Katedry Agronomii Wydziału Rolniczego SGGW.
Dziekan Wydziału Rolniczego w latach 1993-1996.
Kierownik Katedry Szczegółowej Uprawy Roślin w latach 1997-1999.
Kierownik Zakładu Szczegółowej Uprawy Roślin w latach 1976-1979.
Profesor w Institut National Agronomique i Uniwersytecie Setif w Algierii w latach 1984-1990.

Wybitna specjalistka w zakresie produkcji roślinnej o bogatym dorobku badawczym
obejmującym problematykę czynników genetycznych, ekofizjologicznych i agrotechnicznych
w ekspresji plonowania i cech jakościowych gatunków roślin uprawy polowej.

Autorka licznych publikacji naukowych.
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Wyróżniona Odznaką „Zasłużony Pracownik Rolnictwa” oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi dla SGGW”.
Odszedł wybitny pedagog i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.
Człowiek życzliwy i serdeczny.

Cześć Jej Pamięci!

Rektor i Senat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Dziekan i Rada Wydziału Rolnictwa i Biologii

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie 30 października 2017 r. o godz. 12.30 w kościele św. Stanisława Biskupa i  Męczennika
w Skrzeszewie koło Sokołowa Podlaskiego, skąd nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny.