Ogłoszenia

Dni SGGW na WRiB

DNI SGGW 18 – 19 MAJA 2018 ROKU POD PATRONATEM WYDZIAŁU ZASTOSOWAŃ INFORMATYKI I MATEMATYKI

Atrakcje na stoiskach Wydziału Rolnictwa i Biologii

Cykl wykładów

W dniach 7-14 maja będziemy gościli na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW prof. Petara Knezevica z Uniwersytetu w Nowym Sadzie. Prof Knezevic przyjeżdza w ramach programu Erasmus Staff Teaching Mobility i będzie miał cykl wykładów w języku angielskim dotyczących biologii i zastosowań bakteriofagów. Prof. Knezevic jest wybitnym specjalistą z zakresu biologii i wykorzystania bakteriofagów, członkiem ICTV (International Committee for Virus Taxonomy). Planowane terminy wykładów prof.

Knezevica to:

1) wtorek 8 maja, godz 16:00-19:00, budynek 37, sala 3/19 (III piętro)

2) czwartek 10 maja, godz 13:00-16:00, budynek 37, sala 3/6 (III piętro)

Czytaj więcej: Cykl wykładów

Sygnał z serca rośliny

O tym, że rośliny przeprowadzają proces fotosyntezy, wiedzą wszyscy, podobnie jak to, że jego produktami są cukry i tlen. Dopiero od niedawna jednak wiemy, że fotosynteza jest rodzajem specyficznego języka, którym rośliny komunikują światu o swoich potrzebach. Dr hab. Hazem M. Kalaji, prof. SGGW z Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW dość dobrze poznał sposób odczytywania takiego języka i opracowuje system, dzięki któremu rośliny same mogą kontrolować warunki, w jakich żyją.

Sygnał z serca rośliny - artykuł

 

Akademia BASF

W ramach Akademii BASF 23 kwietnia w Centrum Samorządowca przy Domu Studenckim Feniks w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył  się warsztat HR-owy dotyczący zatrudnienia w branży rolniczej. Warsztaty poprowadził Pan Cezary Urban, Dyrektor Działu Crop Protection firmy BASF Polska oraz Pani Barbara Pasieka, HR Business Partner, firma BASF Polska. Podczas tego warsztatu zostały poznane techniki i sprawdzone sposoby, które mogą przybliżyć młode osoby do otrzymania wymarzonej pracy. Studenci dowiedzieli się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas przygotowywania CV jak i samej rozmowy rekrutacyjnej.

/Relacja i fot. Mateusz Kuźniak/