Ogłoszenia

Warsztaty naukowe

Zapraszamy na warsztaty naukowe pt. "Modelowanie systemów rolniczych w warunkach zmian klimatu", w dniu 30 listopada 2017 r. godz. 9:00 w sali Rad Wydziałów, 0/106b.

Wykładowcami będą pracownicy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, w tym ekspert w zakresie europejskiej ekonomii rolniczej Profesor Stelios Rozakis, aktualnie pracujący w IUNG-PIB w Puławach.

Program warsztatów

Karta zgłoszenia

Zgłoszenia prosimy kierować na adres sekretariatu IUNG: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach pokrywany jest przez organizatorów.

 

Wykład "Rola uczelni we współpracy z gospodarką"

W ramach tematyki dotyczącej współpracy Uczelni z gospodarką i spotkań Polskiego Towarzystwa Agronomicznego, Pan Maciej Zarański, Prezes Fundacji Klub Innowatora (www.klubinnowatora.pl) wygłosi wykład, który będzie miał miejsce 16 listopada 2017 r., o godz. 12:15, w Sali Rad Wydziałów, 106b.

Po wykładzie będzie możliwość nabycia kartek drukowanych w technice typograficznej, przygotowanych ręcznie w formie linorytu. Ww. Fundacja ma swoją siedzibę w drukarni typograficznej, która jest źródłem finansowania Fundacji.

Serdecznie zapraszamy!
 

Fotorealację z wydzarzenia znajdziesz na naszym FB

Szkolenie Climcities

Na podstawie Porozumienia pomiędzy SGGW Wydziałem Rolnictwa i Biologii a Instytutem Ochrony Środowiska – PIB w Warszawie, przygotowano dla studentów IV roku kierunku Inżynierii Ekologicznej szkolenie w ramach projektu „CLIMCITIES - CLIMate change adaptation in small and medium size CITIES”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.

Jednodniowe szkolenie w dniu 24 października br. w godz. 9-15 w Sali Rady Wydziału dotyczy przeciwdziałania skutkom zmian klimatu w małych i średnich miastach.

Jego głównym celem jest umożliwienie pracownikom administracji publicznej, samorządowej jak i przyszłym kadrom czy lokalnym liderom poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz adaptacji miast do zmian klimatycznych oraz skutecznego włączania w te działania lokalnych społeczności.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z aktualna wiedzą o zmianach klimatu i adaptacji do skutków tych zmian. Nauczą się również w jaki sposób opracować miejski plan adaptacji do zmian klimatu, gdzie szukać środków finansowych oraz jak angażować mieszkańców w działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

Program szkolenia

XIII edycja ARP Innovation Pitch

ARP Innovation Pitch Chemiczne warsztaty innowacyjnych pomysłów dla Grupy Azoty PUŁAWY

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. już po raz XIII organizuje ARP Innovation Pitch. Kolejna edycja wydarzenia ma wyłonić innowacyjne rozwiązania i dać szansę małym firmom na partnerstwo jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie, jaką jest Grupa Azoty PUŁAWY

W obecnej edycji poszukujemy rozwiązań dla Grupy Azoty PUŁAWY zawierających się w czterech obszarach:

  • NAWOZY – poszerzenie oferty nawozowej spółki o nowe produkty i sposoby ich aplikacji;
  • Biotechnologia – z wykorzystaniem surowców roślinnych oraz rozwój produktów przyjaznych środowisku;
  • Produkty – wydłużenie łańcuchów produktowych spółki; tworzenie nowych produktów bazujących na surowcach posiadanych przez spółkę;
  • Technologie – optymalizacja efektywności procesów produkcji spółki.

Więcej informacji

 

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

 

Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii
uprzejmie zaprasza na
Wydziałową inaugurację roku akademickiego 2017/2018
Uroczystość rozpocznie się 2 października 2017 r. (poniedziałek) o godz. 12.00
w Auli Kryształowej SGGW ul. Nowoursynowska 166

REKTOR I SENAT
SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE
uprzejmie zapraszają na uroczystą
INAUGURACJĘ
ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018
podczas której wykład wygłosi
PROF. DR HAB. ANDRZEJ ELIASZ
SWPS UNIWERSYTET HUMANISTYCZNOSPOŁECZNY
Uroczystość rozpocznie się 29 września 2017 roku o godzinie 12.00
w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
przy ul. Nowoursynowskiej 166

1 października o godzinie 18.00 w kościele św. Katarzyny przy ulicy Fosa 17 zostanie odprawiona Msza święta z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.