A- A A+

lang switcher

Szkolenia informatyczne z zakresu wykorzystania oprogramowania statystycznego i programów do szeroko pojętej analizy danych

Osoba do kontaktu:

dr inż. Dariusz Gozdowski
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (22) 59 327 21

Szkolenia informatyczne z zakresu wykorzystania oprogramowania statystycznego i programów do szeroko pojętej analizy danych

  • Przeprowadzenie szkoleń z wykorzystania programów statystycznych (np. Statistica, SPSS, R, SAS) ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania metod statystycznych do analizy danych w badaniach przyrodniczych (rolnictwo, ochrona środowiska, medycyna, ekologia, leśnictwo, ogrodnictwo).
  • Przeprowadzenie szkoleń z zakresu wykorzystania arkusza kalkulacyjnego (np. Excel, Calc, itp.) w analizie danych i graficznej prezentacji wyników.
  • Przeprowadzenie szkoleń z zakresu oprogramowania GIS (systemy informacji geograficznej, np. QGIS, ArcGIS) na potrzeby analizy danych rolniczych w skali pojedynczych pól i gospodarstw, jak również w skali regionalnej z wykorzystaniem różnego typu danych rastrowych (w tym satelitarnych) i wektorowych (w tym pomiary z użyciem odbiornika GPS).
  • Szkolenia są możliwe do przeprowadzenia zarówno w salach Katedry Doświadczalnictwa i Bioinformatyki SGGW, jak również w siedzibach firm, instytucji.