KMT ma na celu integrację najlepszych doktorantów w Polsce oraz trening umiejętności miękkich niezbędnych w pracy naukowej. Uczestnicy KMT będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i zdolności komunikacyjne poprzez udział w dyskusjach panelowych, debacie oksfordzkiej i różnych warsztatach. Dodatkowo będą mogli wysłuchać wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski. Radę Programową KMT stanowią członkowie Akademii Młodych Uczonych PAN oraz ich doktoranci, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom warsztatów. W czasie KMT 2018 odbędą się m.in. warsztaty z emisji głosu i narzędzi informatycznych wspomagających pracę naukową, oraz, tradycyjnie już, z niezbędnej w badaniach (choć niezwiązanej z popularyzacją nauki) biostatystyki. Będzie również możliwość zapoznania się z zagadnieniem dotyczącymi sposobów popularyzacji nauki i kontaktów z mediami.

Spotkania integracyjne organizowane w trakcie KMT 2018 pozwolą na bezpośrednia wymianę doświadczeń naukowych w interdyscyplinarnym gronie uczestników i organizatorów, co ma na celu nawiązanie kontaktów w środowisku naukowym i umożliwienie dalszej współpracy w realizacji badań naukowych.

W IV edycji szkoły letniej KMT tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację naukową.

Nagrodą główną ufundowaną przez firmę GENORE jest 2500 zł, które zwycięzca przeznaczy na udział w wybranej konferencji naukowej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w IV edycji Kuźni Młodych Talentów!

Rada Programowa

IV edycji Kuźni Młodych Talentów Akademii Młodych Uczonych PAN

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca 2018 r.

Więcej informacji na stronie: http://amu.pan.pl/kmtamu/

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.