13th Biophysics Symposium, NanoTemper Technologies Workshop

– Lublin, Poland 2019. Planowane Warsztaty mają na celu promocję innowacyjnych technologii ukierunkowanych na badania oddziaływań międzycząsteczkowych (białko-białko, białko-ligand). Warsztaty odbędą się w Laboratorium Bioinżynierii Białka w Centrum Analityczno-Programowym dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku ECOTECH COMPLEX UMCS przy ul. Głębokiej 39 w Lublinie.

Zachęcamy do udziału w Warsztatach z własnym materiałem badawczym.

Wyniki uzyskane w trakcie eksperymentów prowadzonych w ramach Warsztatów będą mogły być dowolnie wykorzystane przez uczestników. Firma NanoTemper Technologies zapewni sprzęt, materiały zużywalne, wsparcie merytoryczne oraz pomoc w opracowaniu wyników dla każdego z uczestników. Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewni wyżywienie w trakcie trwania warsztatów, jednocześnie nie zapewnia noclegu.

Zakres tematyczny Warsztatów obejmować będzie zastosowanie metod biofizycznych w analizie oddziaływań międzycząsteczkowych w oparciu o zjawisko termoforezy mikroskalowej (MST) oraz w analizie stabilności struktury trzeciorzędowej białek w oparciu o nanoróżnicową fluorymetrię skaningową (nanoDSF). Warsztaty będą składać się z dwóch części (harmonogram w załączniku). Pierwsza część obejmować będzie część teoretyczną (wykłady), prowadzoną przez zaproszonych międzynarodowych ekspertów, mającą na celu zapoznanie uczestników z najnowszymi technikami analiz biofizycznych oddziaływań międzycząsteczkowych. Drugą część stanowić będą Warsztaty praktyczne, w trakcie których uczestnicy będą mieli możliwość pracy eksperymentalnej z wykorzystaniem własnych materiałów badawczych. Do dyspozycji uczestników będą eksperci, sprawujący bezpośrednią opiekę merytoryczną.

Wśród zaproszonych Gości są:

- Prof. Andrey Konevega, Head of Molecular and Radiation Biophysics Division Petersburg Nuclear Physics Institute, National Research Centre "Kurchatov Institute" - Prof. Janko Kos, The Chair of Pharmaceutical Biology, Faculty of Pharmacy, University of Ljubljana - Dr Przemysław Grela, Laboratory of Molecular Biology, Maria Skłodowska- Curie University, - Dr Jerzy Pieczykolan, Head of Preclinical Development Department, Celon Pharma S.A. - Dr hab. Daniel Krowarsch, Department of Protein Biotechnology, Faculty of Biotechnology, University of Wrocław Link do bezpłatnej rejestracji:

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.

Warsztaty zostały objęte honorowym patronatem Polskiej Akademii Nauk (PAN, Komitet Biotechnologii) oraz Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej (UMCS). Partnerem naukowym jest firma EPPENDORF.