A- A A+

lang switcher

×

Uwaga

JW_PLG_SIG_NOTICE_01

Relacja z Dnia Wydziału

Dzień Wydziału Rolnictwa i Biologii w ramach obchodów 200-lecia SGGW w Warszawie odbył się 28 maja 2015 roku. Zgodnie z programem najpierw miała miejsce sesja historyczna, w której prof. Andrzej Radecki przedstawił pierwsze 100 lat kształcenia rolniczego, rozpoczynając od Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Fakty z historii naszej Uczelni były ściśle wiązane z sytuacją społeczno-polityczną Polski w tych czasach. Następnie prof. Sławomir Podlaski zapoznał licznie zgromadzonych w auli słuchaczy z tymi faktami z przeszłości, które świadczą o patriotycznym zaangażowaniu studentów i nauczycieli — naszych poprzedników — w walkę o odzyskanie i utrzymanie niepodległości Polski w XIX i XX wieku. Z kolei Dziekan Grażyna Garbaczewska przedstawiła funkcjonowanie naszego Wydziału od czasu przeprowadzki Wydziału do kampusu ursynowskiego, podkreślając dynamiczny rozwój badań rolniczych i biologicznych w ostatnich latach i poszerzanie naszej oferty dydaktycznej.

Po zakończeniu sesji JM Rektor SGGW prof. Alojzy Szymański i Dziekan Wydziału dr hab. Grażyna Garbaczewska, prof. SGGW otworzyli wystawę historyczną. JM Rektor w wystąpieniu podkreślił potrzebę pamiętania o swoich historycznych korzeniach. Wskazał na rolę naszej Uczelni w przeszłości i w dniu dzisiejszym jako miejsca, gdzie działalność badawcza w zakresie nauk rolniczych, przyrodniczych, technicznych i humanistycznych pomaga rozwiązywać problemy współczesnego społeczeństwa.

Licznie zgromadzeni aktualni i emerytowani pracownicy Wydziału, a także studenci mogli zapoznać się z historią Wydziału i jego jednostek przedstawioną na planszach rozmieszczonych na trzech kondygnacjach naszego budynku, od strony północnej. Była też możliwość bardziej kameralnych rozmów przy tradycyjnej lampce wina w Sali Rad Wydziału.

 

W imieniu Komitetu organizacyjnego

Wojciech Kurek

 

{gallery}stories/dzien-w2{/gallery}

Zdjęcia Sebastian Szymański - SGGW

{gallery}stories/dzien-w1{/gallery}

Zdjęcia Krzysztof Zacharuk - agropolska.pl

 

 

 

SGGWtv