A- A A+

lang switcher

Konferencja e-learningowa

Warszawa 23 marca 2015 r.

INFORMACJA POKONFERENCYJNA

W dniu 20 marca 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Rolnictwa i Biologii odbyła się konferencja pt. „E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych”. Współorganizatorami Konferencji był Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki, Centrum Informatyczne oraz Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW.

Podczas Konferencji wygłoszone zostały referaty nt. platform i narzędzi e-learningowych, praw autorskich materiałów multimedialnych umieszczonych na platformach oraz „pigułek wiedzy” w kształceniu studentów. Nauczyciele akademiccy podzielili się doświadczeniami z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem platformy Moodle i Adobe Connect, a studenci wyrazili swoją opinię na temat tej formy zajęć. Dyskutowano o przyszłości e-learningu, kursów przez Internet dla studentów i producentów rolnych.

W Konferencji wzięli udział nauczyciele akademiccy z Uniwersytetów Przyrodniczych we Wrocławiu i Lublinie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Instytutu Maszyn Matematycznych w Warszawie oraz współorganizatorzy Konferencji.

Program konferencji, prezentacje multimedialne oraz linki do wypowiedzi uczestników Konferencji są zamieszczone na stronie

Prof. dr hab. Jan Rozbicki
Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego Konferencji
tel. (022) 59 326 97
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

materiały prasowe oraz multimedialne do pobrania